Blog

Tím building: rafting na Hrone

Ahojte všetci!

 

Predpokladáme, že túto jar mala takmer každá spoločnosť režim home officu. Keďže sme strávili niekoľko mesiacov osobitne, rozhodli sme sa zorganizovať team building, ktorý pomocou spoločenských aktivít zjednotí náš tím.

 

Nextporter nie je korporácia s obrovským hierarchickým systémom. Fungujeme viac ako rodinná spoločnosť. Preto radi trávime nejaký čas spolu, či si už robíme kávu alebo spoločné raňajky v kancelárii, turistiku alebo vonkajšie športy. Tentoraz padla voľba na vodnú turistiku. Rozhodli sme pre splav na krásnej rieke!

     

 

Ako už viete, naša kancelária sa nachádza v Banskej Bystrici. Cez toto mesto preteká aj krásna rieka Hron. Rieka Hron je druhou najdlhšou riekou na Slovensku a tečie takmer po celej krajine až 298 km.

     

 

Z Banskej Bystrice sme sa presunuli do inej destinácie, Nemeckej, kde sme odštartovali náš splav a ďalej sme pokračovali až do obce Šálková, ktorá je súčasťou Banskej Bystrice. V Nemeckej nás privítal veselý raftový vodca, Michal, ktorý nám poskytol raft, kanoe a všetky potrebné pokyny a inštrukcie.

 

       

 

Atmosféra bola úžasná. Chceli by sme poďakovať Michalovi Šaradínu za dobré pokyny a priateľskú atmosféru a všeobecne za úžasný zážitok na splave.

Aj keď splavovanie Hrona nie je nebezpečné, pre niektorých našich kolegov bolo adrenalínu dosť. Raft s našimi dievčatami sa náhodou plavil nesprávnym smerom rieky. Prešli si tam padnutými stromami, kríkmi a nakoniec uviazli medzi obrovskými časťami spadnutého stromu. Keďže bol tok rieky príliš silný, nebolo možné vrátiť sa opačným smerom. Jedinou správnou možnosťou, ako sa dostať von, bolo dať jednu nohu na strom a pokúsiť sa tlačiť a preklopiť raft cez ten strom. Nebudete tomu veriť, ale s touto úlohou sa dokonale vyrovnali: spočiatku synchrónne tlačili na jednu stranu, potom ďalej na druhú a nakoniec sa dievčatám podarilo dostať do voľného prúdu rieky.

 

     

 

Takáto skúsenosť neuveriteľne spája tím. Dievčatá samozrejme neskôr spomínali na túto chvíľu s obrovským smiechom. Predstavte si, ako bez pomoci hodili celú ťažkú loď cez samotný strom a s úsmevom sa nazývali super silnými ženami. V skutočnosti to tak aj je. Chceli by sme zdôrazniť skutočnosť, že bez vzájomnej pomoci by sa to nedalo dosiahnuť.

 

     

 

Vďaka team buildingu sa môžete o svojich kolegoch veľa dozvedieť. Sme nesmierne spokojní s tým faktom, že dokážeme vyjsť veľmi dobre a vždy nájsť najlepšie riešenia a cestu z akejkoľvek nepredvídanej situácie.

 

Ak vás zaujímajú ďalšie podrobnosti, pozrite si krátke a veľmi jednoduché video o  teambuildingu na našom Youtube kanáli. Vo videu však nie je moment, keď sa dievčatá zasekli medzi stromom, pretože v stresujúcom okamihu okamžite zabudnete na kameru :)

 

Kontaktujte nás

Kontakt

  • nextporter s.r.o
  • Králická 594/117
  • 976 34 Králiky
  • Slovakia
  • Tel.: +421 (0)905 946 616
  • E-mail: info@nextporter.com
  • Nextporter instagram facebook